Milan Kolcun

Milan Kolcun, nadšený cyklista, veselá kopa a rodený Košičan, patrí medzi najznámejších ľudí v meste. Na Univerzite Pavla Jozefa šafárika vyštudoval tri jazyky, a to slovenský, ruský a anglický. Vo svojom štúdiu pokračoval na Prešovskej univerzite, kde k počtu jazykov ktoré ovláda pridal aj ten španielský, ktorý donedávna aj vyučoval. 

K jednému z jeho mnohých úspechov patrí Doktorát z kubánskej literatúry.
 Ďalším dosiahnutím je jeho talkshow Bez Šepkára v Štátnom divadle Košice. Diskutuje tu o všetkom košickom, hlavne o (ne)známych ľuďoch so zaujímavými príbehmi.

Jeho najväčším triumfom sú tzv. Potulky po Košiciach, ktoré organizuje raz mesačne. Ľudí, domácich či cudzincov sprevádza po miestach jemu najbližších. Jeho jazykové vedomosti nevyšli nadarmo – prednášky vám rozpovie v rodnej slovenčine, angličtine, francúzštine, ruštine aj španielčine. Ak Vám nevyjde krok, jeho príbehy sú dostupné aj v knižnej edícii – Potulky Mestom Košice. 

Dodatočné informácie o našom meste môžete zastihnúť aj v denníku Korzár, kam sa presťahovali z Rádia TOP. Nám sa pomoci od pána Kolcuna dostalo v podobe krátkych informatívnych videí, ktoré nájdete našej stránke v sekcii Mapa. 

Dve z nás mali tú česť sa s ním stretnúť osobne a ich skúsenosti hovoria za všetko. „ Aj napriek krátkemu času strávenému s pánom Kolcunom sme boli prekvapené mnohými zaujímavosťami o miestach, ktoré sme si mysleli, že dobre poznáme. To len potvrdzuje výrok, že vždy sa (asi by som pouvažovala na: že vždy sa) môžeme naučiť niečo nové."

A čo Vy? Boli ste už niekedy na Potulkách v našom meste? Ktoré miesta patria k Vašim obľúbeným?


 
 Zdroj fotografie: https://www.youtube.com/watch?v=9KXVAOqI5_I